
FLOW RESIN Houtprimer
Op voorraad
Heft de zuiging van het hout op vanaf 1 laag! | |
Heeft een nagenoeg onbehandelde houtlook | |
Geschikt voor het lakken van houten vloeren | |
Geschikt voor meubels | |
Kan worden afgegoten met epoxy giethars |
Omschrijving / FLOW RESIN Houtprimer
De FLOW RESIN Houtprimer is een hoogwaardige, 1-componenten primer die speciaal is ontwikkeld voor houten oppervlakken zoals parket, houten vloeren en meubels. Dankzij de geavanceerde nanopolyurethaan-emulsie biedt deze primer een uitstekende hechting en een transparante, zijdematte afwerking die de natuurlijke uitstraling van het hout behoudt. Omdat de primer oplosmiddelvrij is, is hij niet alleen veilig in gebruik, maar draagt hij ook bij aan een gezonder binnenklimaat.
Wat de FLOW RESIN Houtprimer uniek maakt, is de combinatie van gebruiksgemak en professionele prestaties.
- Zelfvernettend en self-crosslinking, waardoor er geen kans is op doseerfouten en je geen materiaalverlies hebt door een beperkte potlife.
- Geen schadelijke verharders, zoals isocyanaten, wat zorgt voor een veiligere toepassing.
- Snellere droogtijd, waardoor je sneller verder kunt met de afwerking.
- Minimale kans op aanzetten, voor een strakke en egale uitstraling.
Bij het aanbrengen van de primer is het belangrijk om een droge, schone en stofvrije ondergrond te hebben. De FLOW RESIN Houtprimer vloeit mooi uit en laat zich eenvoudig verwerken met een microvezel lakroller. Doordat de lak transparant opdroogt, blijft het hout zijn natuurlijke uitstraling behouden en is er nauwelijks verschil te zien tussen één en twee lagen. Dit maakt de primer ideaal voor wie een subtiele, bijna onbehandelde houtlook wenst.
Toepassingen van de Houtprimer
De veelzijdigheid van deze houtprimer maakt hem geschikt voor verschillende toepassingen.
- Parket en houten vloeren: In combinatie met onze PU transparante toplak zorgt de primer voor een slijtvaste en beschermende afwerking, terwijl het hout zijn natuurlijke uitstraling behoudt.
- Meubels: De primer is perfect als basislaag bij het aflakken of als voorbereiding op een epoxy of polyurethaan-afwerking.
- Epoxy-afwerking: Dankzij het sterk zuiging opheffende vermogen van de primer kan epoxy giethars al na 4-6 uur worden aangebracht, wat het proces versnelt en een gelijkmatige afwerking garandeert.
Technische eigenschappen
- Zijdemat uiterlijk, voor een subtiele en elegante afwerking.
- Naadloos en vloeistofdicht, wat het oppervlak extra bescherming biedt.
- Eenvoudige applicatie, zonder ingewikkelde mengverhoudingen of meerdere componenten.
- Laag oplosmiddelgehalte (< 25 g/l), waardoor het product milieuvriendelijker en gezonder in gebruik is.
- Goede vloei en hechting, wat zorgt voor een strak en egaal eindresultaat.
- Uitstekend reinigbaar, waardoor het behandelde oppervlak eenvoudig schoon te houden is.
Hoe gebruik ik de Houtprimer
Het verbruik van de primer ligt tussen de 60 en 100 gram per vierkante meter, afhankelijk van de structuur en zuiging van het hout. Voor een optimaal resultaat is een microvezel lakroller aanbevolen.
Na applicatie is het belangrijk om het behandelde oppervlak de eerste twee weken niet nat te dweilen of af te dekken.
- Vermijd het schuiven van meubelen en til ze op om beschadigingen aan de laklaag te voorkomen.
- Zorg ervoor dat de ruimte voldoende geventileerd is tijdens het drogen, voor een gelijkmatige uitharding.
Met de FLOW RESIN Houtprimer kies je voor een professionele en duurzame basis die het hout niet alleen beschermt, maar ook de natuurlijke schoonheid ervan benadrukt. Dankzij de eenvoudige applicatie en de uitstekende technische eigenschappen is deze primer de perfecte keuze voor iedereen die op zoek is naar een hoogwaardige afwerking zonder concessies te doen aan gebruiksgemak of milieuvriendelijkheid.
Geschikte systemen i.c.m. de Houtprimer
Een onbehandelde houtlook met matte finnish.
1e laag FLOW RESIN Houtprimer
2e laag FLOW RESIN Houtprimer
3e laag FLOW RESIN PU Transparante toplak
Een tafel glanzend aflakken
1e laag FLOW RESIN Houtprimer
2e laag FLOW RESIN Epoxy coating transparant UV
Let op
Hoewel de FLOW RESIN Houtprimer al vanaf één laag de zuiging van het hout aanzienlijk vermindert, is het belangrijk om te beseffen dat hout een natuurproduct is. Geen enkel stuk hout is hetzelfde, en de mate van zuiging kan per houtsoort en zelfs per plank verschillen. Sommige houtsoorten of sterk zuigende oppervlakken kunnen meerdere lagen primer nodig hebben voor een optimaal resultaat. Test daarom altijd vooraf op een klein stukje hout om te beoordelen hoeveel lagen nodig zijn voor de gewenste afwerking en hechting.
Daarnaast is het goed om rekening te houden met de term onbehandelde houtlook. Wanneer wij spreken over een nagenoeg onbehandelde uitstraling, bedoelen wij dat de primer en eventuele toplak het hout een zeer natuurlijke, matte afwerking geven zonder de typische glans of kleurverdieping die traditionele lakken kunnen veroorzaken. Er blijft echter altijd een subtiel verschil zichtbaar tussen volledig onbehandeld hout en een geprimerd oppervlak. Hout zal na behandeling iets voller ogen en een lichte kleurnuance krijgen. Wil je zeker weten dat het eindresultaat aansluit bij je verwachtingen? Test dan altijd eerst op een proefstuk.
Meer informatie
Artikel nr. | FLR_HPPU1K |
---|---|
Merk | Flow Resin |
Toepassing | Woningen, Winkelruimtes, Kantoren, Horeca, Scholen |
Eigenschappen | Hoge mate UV-stabiel, Taai elastisch, Goed te reinigen, Naadloos, Niet weekmaker bestendig, Zeer snel legklaar |
Aantal componenten | 1 component |
Aanbevolen verbruik | 60 - 100 gr/m2 |
Ondergrond | Hout/Fermacell, Nieuwe spaanplaten |
Type materiaal | Polyurethaan |
Verwerkingstijd | Circa 30min. (bij 20℃) |
Minimale verwerkingstemperatuur | 10℃ |
UV-Bestendig | Zeer goed UV bestendig |
Overlaagbaar | Na 4 tot 6 uur |